string(25) "moznosti-zmeny-vykonu-vps" int(0) Změny výkonu VPS
Přihlášení

Detail článku blogu

Možnosti změny výkonu VPS

12.10.2018Josef Chládek

Často se stává, že si při výběru virtuálního serveru není zákazník jistý požadavky své aplikace nebo systému. Ať už z důvodu spouštění nového projektu, u kterého není vždy jednoduché odhadnout potřebný výkon nebo z důvodu migrace z privátního prostředí či od konkurence.

Stejně jako zřízení nového VPS je také změna konfigurace plně automatizována a je ovladatelná prostřednictvím uživatelského rozhraní bez nutnosti kontaktovat technickou podporu. Obecně se zákazníci mohou řídit naším doporučením k jednotlivým VPS profilům.

Výběr VPS

  • Řada S – ekonomicky orientované profily s agregací CPU a rychlými SSD disky.
  • Řada H – obdobně jako u řady S obsahuje agregované CPU, avšak SATA disky s větší kapacitou.
  • Řada C – vyhrazený výkon CPU a SSD disky, vhodné pro Windows servery a nejnáročnější aplikace.
  • Řada XL – vyhrazený výkon CPU a velkokapacitní SATA disky.

Výkon VPS v čase

S rostoucím projektem se také zvyšují nároky aplikace na výkon VPS. Na tyto změny jsme připraveni, ať už potřebuje navýšit výkon VPS jen na několik dní nebo trvale. A to i v případě, že potřebujete navýšit jen výkon RAM a CPU nebo rovnou celý profil i s diskem.

VPS výkon

Jaké jsou možnosti změny výkonu?

Vždy je možné provádět změny konfigurace v závislosti na velikosti disku. Tedy, změna je proveditelná na profil se stejným nebo větším diskem, ať už SSD nebo SATA. Proto v případě, kdy si nejste jisti optimálním výkonem serveru, doporučujeme začít na nižších VPS profilech, které vždy můžete upgradovat na vyšší. Nebo si vyšší výkon vyzkoušet jen dočasně a následně jej snížit.

VPS programy

Je možný downgrade serveru?

V případě, že potřebuje navýšit výkonu serveru (CPU a RAM) a nepotřebujete větší disk, je zde možnost navýšení pouze CPU & RAM. Tato možnost má navíc výhodu v tom, že je možné tuto změnu vrátit zpět, na původní profil. Potvrzením změny parametrů VPS započne vámi požadovaná změna.

VPS změna konfigurace

Jak a kdy se změna konfigurace provede?

Změna konfigurace probíhá vždy v režimu tzv. offline migrace. To v praxi znamená, že server, u kterého má dojít ke změně konfigurace je vypnut a dojde k přesunutí na jiný fyzický server. A následně je server opět automatický nastartován. Doba změny konfigurace se vždy odvíjí od velikosti disku, který je u aktuálně používaného serveru. U nejmenších profilů změna trvá v řádech desítek vteřin a největších profilů může zabrat až jednotky hodin.

Vyzkoušejte i vy jednoduchou správu našich VPS včetně pohodlné změny konfigurace. Virtuální servery, storage i domény, vše v jednom z uživatelského rozhraní.


< Zpět na výpis článků